Rodinný dům – máš jedinečnou možnost, jak zlevnit bydlení svým obyvatelům.
Do vyčerpání zásob máme pro Vás nejlepší nabídku na trhu. Pozor, množství baterií zdarma je omezené.
Připravili jsme pro Vás optimální kombinaci technologií na úsporu nákladů na bydlení pro velkou většinu Rodinných domů. Sestava se skládá z mikrozdroje o výkonu 9,9 kWp, špičkového střídače DEYE, který umí ostrovní provoz, funguje i při výpadku elektrické energie v síti. Je asymetrický, nepoškozuje Vás ekonomicky Český způsob měření po fázích. Má malou vnitřní spotřebu a jde špičkově řídit a regulovat. Panely používáme o výkonu 550W a účinnosti 21,3% s dlouhou životností a kvalitními konstrukčními prvky. Použitá baterie le o kapacitě 10 kWh, je závěsná, se zárukou 10 let a životností minimálně 6000 cyklů. Neznamená to, že by po tomto počtu cyklů byla na vyhození, jen bude mít menší kapacitu o cca 20%. Dále solární ohřev vody pro bojler o minimálním objemu 180l. Je o výkonu 2,2 kWp a ohřeje Vám zdarma vodu minimálně po dobu 1/2 roku. Nabíjecí stanice elektromobilů – nabíječka dokáže nabíjet elektromobil výkonem až 22 kW a vše optimálně řídí Chytrá elektrárna. Tato sestava na většinu střech stojí 520 tisíc. Vyřídíme Vám dotaci ve výši 280 tisíc, investice bude 240 tisíc. Návratnost se většinou pohybuje okolo 4 let.
V případě, že nám uhradíte zálohu v minimální výši 260 tisíc, dostanete od nás další 10 kWh baterii zdarma. Je stejná jako ta, která je součástí systému. Tím se zlepší jak Vaše energetická bezpečnost tak ekonomický užitek. Umožní i lepší optimalizaci nákupu a prodeje energie. Celý systém bude užitečnější.
Co umí chytrá elektrárna? Postupně vše co potřebujete od chytrého systému, který bude řídit energetiku celého domu. Je to server, který vyčítá data ze všech komponent systému. Ze střídače, kde ví kolik vyrábíte, jak jsou nabité baterie, jak se nabíjí nebo vybíjí, jaká je spotřeba domu. Stejně tak ví kdy optimálně prodat nebo případně nakoupit elektrickou energii na spotovém trhu a nejen, že to ví, ale umí to i zařídit. Umí optimálně – tím se myslí ekonomicky optimálně natopit bojlér případně akumulační nádrž, pustit tepelné čerpadlo. Stejně tak za co nejlevněji nabít elektromobil. Jen v tomto je trochu potíž. V současné době nejde komunikovat s většinou aut a tak potřebu energie musí zadávat uživatel ručně do řídicí aplikace. Chytrá elektrárna se sama na optimalizaci ekonomiky energetiky sama zaplatí. A má obrovskou výhodu, je otevřená, dokáže komunikovat s okolím. Může řídit pouštění klimatizací, mrazáku. U mrazáku i tak, aby jeho chlazení bylo levné, ale nehrozilo vytečení a poničení potravin. V budoucnu přidáme možnost řízení topení celého domu. Možnost si nastavit časový rozvrh teplot v jednotlivých místnostech.
Dokážeme i ovládat soustavu fotovoltaický ohřev vody, tepelné čerpadlo, elektrokotel. V případě instalací akumulačních nádrží i kotel na pevná paliva, případně automatický kotel.
Naše řešení pro rodinný dům je ekonomicky velice přínosné, ale i bezpečné. Hlavní bezpečnost je ekonomická. Podle použití elektrické energie v domě si vyrobíte velkou část Vaší spotřeby sami. Liší se to podle spotřeby, topení, některé domy se mohou dostat až skoro ke 100% samostatnosti. Tu umožňuje relativně velká elektrárna a dostatečná kapacita baterie. Druhá bezpečnost je energetická. Funguje Vám plynový kotel nebo kotel na pevná paliva bez elektrické energie, nevyteče mrazák, můžete svítit jinak než svíčkami, případně nabijete mobilní telefon? Ne, ale s naší elektrárnou jste po dobu 1/2 roku v podstatě nezávislý na energetické síti a po zbytek roku máte zálohu pro nejdůležitější systémy. Svícení, ledničku a mrazák a topení. I mobily nabijete. Jsou lokality, kdy je to obří benefit již dnes, kde není síť úplně stabilní a je na ní spolehnutí. Ale do budoucna se může změnit situace a bude to důležité i u nás. Obyvatelé Ukrajiny a JAR by mohli vyprávět. Přitom Vám stačí, když bude fungovat elektrická síť 2 hodiny denně a máte dostatek energie na minimálně 24 hodin.
K požární bezpečnosti, což je častá otázka, baterie LiFePol, které používáme téměř nehoří, rozhodně se sami nezapálí, v podstatě je jí obrovský problém zapálit. Dříve začnou hořet kabely a ostatní části, které máte v elektroinstalaci stejně. To je právě to největší nebezpečí fotovoltaických elektráren. Není to střídač a baterie, ale špatně provedená elektroinstalace, revize od stolu a podobné věci. Většina požáru FVE, když už je to požár FVE vzniká od nedotaženého šroubku, špatně udělaného konektoru, kde je velký přechodový odpor, ohřeje se to a začne hořet. A od toho chytne vše ostatní. Navíc nedostatečný monitoring celého systému, který jej včas nevypne.
Za Českou síť ing. Jaroslav Rada
Nejnovější komentáře